Podmínky dotačního programu Podpora volnočasových aktivit pro mládež v roce 2025
I. Název programu
Podpora volnočasových aktivit pro mládež v roce 2025 (ŠMS/VČ)
II. Vyhlašovatel programu, poskytovatel dotace
Vyhlašovatelem programu a poskytovatelem dotace je Moravskoslezský kraj, 28. října 2771/117, 702 00 Ostrava, IČO 70890692, zastoupený hejtmanem kraje.
III. Dotační tituly
Dotační titul 1: Podpora pravidelné celoroční činnosti s dětmi a mládeží ve volném čase
Dotační titul 2: Prázdninová činnost pro děti a mládež
IV. Cíle a priority programu (účelové určení)
Dotační program prostřednictvím neinvestiční dotace finančně podporuje neziskové organizace, které se pravidelně věnují volnému času dětí a mládeže. Pravidelnou celoroční činností se rozumí činnost s dětmi a mládeží od 6 do 26 let alespoň 2× za měsíc v době jejich volného času.
- Podpora pravidelné celoroční činnosti s dětmi a mládeží ve volném čase
- Cílem je vytvoření a udržení základních podmínek pro pravidelnou činnost s dětmi a mládeží ve volném čase, včetně podpory pořádání významných akcí ve volném čase – jednorázových aktivit na území Moravskoslezského kraje s krajským, celostátním nebo mezinárodním charakterem.
- Prázdninová činnost pro děti a mládež
- Cílem je podpořit pořádání prázdninových pobytových táborů pro děti a mládež z Moravskoslezského kraje, a tím snížit výši účastnického poplatku tak, aby byly tábory dostupné širšímu okruhu žadatelů.
- Pobytový tábor se musí konat minimálně 7 dní v období školních prázdnin (rovněž tábor, který začíná víkendem bezprostředně předcházejícím vyhlášeným prázdninám, případně končí víkendem navazujícím na vyhlášené prázdniny), včetně dne příjezdu a odjezdu.
- Není určeno na příměstské tábory, sportovní soustředění a akce obdobného charakteru.
V. Vymezení okruhu příjemců
Žadateli mohou být pouze neziskové organizace (spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy) s pravidelnou celoroční činností s dětmi a mládeží, jejichž předmětem činnosti je oblast volného času dětí a mládeže (skutečnost, že předmětem činnosti je oblast volného času dětí a mládeže musí být uvedena ve stanovách nebo obdobném dokumentu).
Žadatel musí splňovat následující podmínky:
- pravidelně pracuje s dětmi a mládeží po dobu alespoň 2 roky před koncem lhůty pro podávání žádostí o dotaci a
- vznikl jako právnická osoba nejpozději 2 roky před koncem lhůty pro podávání žádostí o dotaci.
Zároveň platí, že o dotace v tomto dotačním programu nemohou žádat:
- neziskové organizace, které mají jako hlavní oblast činnosti tělovýchovu a sport a neziskové organizace, které pro kalendářní rok 2025 žádají (budou žádat) v dotačních programech Moravskoslezského kraje určených na sportovní činnost,
- neziskové organizace, na jejichž projekty a předmět činnosti jsou v roce 2025 vyhlášeny jiné dotační programy Moravskoslezského kraje – tj. podpora včelařských kroužků, environmentálního vzdělávání, podpora dobrovolných hasičů a podpora aktivit v oblasti kultury,
- mateřská a rodinná centra, dětské kluby a organizace převážně pro rodiče s dětmi, resp. děti ve věku 0–6 let,
- sdružení rodičů a přátel škol a jiná sdružení při školách,
- neziskové organizace zaměřené na podporu a integraci příslušníků romské komunity a národnostních menšin a neziskové organizace, jejichž hlavním účelem je prevence rizikových projevů chování a dalších negativních jevů,
- neziskové organizace zabývající se pouze nárazovou, jednorázovou nebo jednostrannou činností (pouze organizováním dětských táborů bez návaznosti na celoroční činnost, provozováním či pronajímáním turistických a táborových základen nebo jiných nemovitostí, zařízení apod.),
- neziskové organizace zaměřené na poskytování sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, např. nízkoprahová zařízení pro děti a mládež dle tohoto zákona,
- organizace a spolky, jejichž činnost nelze ověřit na internetu,
- spolky a pobočné spolky, které jsou považovány za neaktivní spolky ve smyslu § 125a odst. 1 zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob a o evidenci svěřenských fondů, ve znění pozdějších předpisů,
- osoby, vůči kterým je zakázána přímá či nepřímá finanční podpora ve smyslu čl. 5l nařízení Rady (EU) č. 833/2014 ze dne 31. července 2014 o omezujících opatřeních vzhledem k činnostem Ruska destabilizujícím situaci na Ukrajině (publikováno v Úředním věstníku Evropské unie dne 31. 7. 2014, částka L 229), ve znění Nařízení Rady (EU) 2022/576 ze dne 8. dubna 2022 (publikováno v Úředním věstníku Evropské unie dne 8. 4. 2022 pod č. L 111), tedy právnické osoby, subjekty nebo orgány usazené v Rusku, které jsou z více než 50 % ve veřejném vlastnictví či pod veřejnou kontrolou.
VI. Lokalizace programu
Příjemce dotace musí projekt realizovat na území Moravskoslezského kraje nebo mimo území Moravskoslezského kraje s tím, že se v obou případech bude jednat o děti a mládež z Moravskoslezského kraje.
VII. Podmínky pro poskytování dotací
- V rámci vyhlášeného dotačního programu je žadatel oprávněn předložit maximálně dvě žádosti o dotaci, každou z nich do jiného dotačního titulu.
- Minimální výše dotace na jeden projekt je 20.000 Kč a maximální výše dotace 50.000 Kč.
- Projekt nebude spolufinancován z jiné veřejné finanční podpory poskytnuté Moravskoslezským krajem.
- Žadatelem požadovaná výše dotace musí být v každé nákladové položce zaokrouhlena na celé stokoruny. Při nesplnění této podmínky budou projekty doporučené ke schválení předkládány zastupitelstvu kraje s požadovanou výší dotace upravenou po zaokrouhlení všech nákladových položek na celé stokoruny směrem dolů.
- Realizace projektu bude zahájena nejdříve 1. 1. 2025 a projekt bude ukončen nejpozději 31. 12. 2025.
- Dotace bude poskytnuta na základě oboustranně podepsané písemné Smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje (dále jen "smlouva"), jejíž nedílnou součástí bude jako příloha nákladový rozpočet projektu.
- Poskytnutí dotace je podmíněno povinností žadatele doložit společně s podepsaným písemným návrhem smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu kraje do 2 měsíců od rozhodnutí zastupitelstva kraje o poskytnutí dotace, u náhradních žadatelů do 2 měsíců od zaslání informace o poskytnutí dotace:
- úředně ověřené kopie dokladů o názvu, právní formě, sídle a IČO, pokud tyto údaje nevyplývají z veřejných rejstříků dle zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob a o evidenci svěřeneckých fondů, ve znění pozdějších předpisů (spolkový rejstřík, rejstřík ústavů, rejstřík obecně prospěšných společností), nebo ze základních registrů dle zákona č. 111/2009 Sb., o základních registrech, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "veřejný rejstřík"),
- úředně ověřené kopie dokladů o volbě nebo jmenování člena statutárního orgánu a o tom, zda je oprávněn zastupovat žadatele samostatně, nebo společně s jiným členem statutárního orgánu (jen v případě, že tento údaj nevyplývá z veřejného rejstříku nebo žadatelem předložených výše uvedených dokladů); byla-li smlouva podepsána na základě pověření nebo plné moci, předloží žadatel rovněž originál nebo úředně ověřenou kopii tohoto pověření nebo plné moci. Pokud se zástupce, který podepsal smlouvu na základě pověření nebo plné moci, neliší od zástupce, který podepsal na základě pověření nebo plné moci žádost o poskytnutí dotace, není žadatel povinen opětovně předložit již dříve předložené pověření nebo plnou moc, je-li i nadále platné(á) a zahrnuje-li oprávnění podepsat tuto smlouvu.
- Žadatel může předložit potřebné doklady formou neověřených kopií v případě, že administrátorovi osobně doloží originály nebo úředně ověřené kopie originálů těchto dokladů k ověření shody.
- V případě, že žadatel nedoloží doklady podle odst. 7 tohoto článku ve stanovené lhůtě nebo ze zjištění administrátora vyplyne, že má vůči kraji nesplacené závazky po lhůtě splatnosti, nebude s ním smlouva uzavřena a dotace mu nebude poskytnuta.
- V případě, že žadateli nebude dotace poskytnuta z důvodu nesplnění výše uvedených podmínek nebo žadatel odmítne či vrátí poskytnutou dotaci, a v případě, že dojde ke zvýšení částky vyhrazené v rozpočtu kraje na uvedený dotační program, vyzve administrátor pro přidělení dotace náhradního žadatele dle pořadníku náhradníků schváleného zastupitelstvem kraje. Po 31. 10. 2025 již nebudou náhradní žadatelé vyzýváni.
- V případě, že vyzvaný náhradník předloží administrátorovi písemný souhlas s výší dotace, kterou může Moravskoslezský kraj podpořit jeho projekt, zašle administrátor náhradníkovi návrh smlouvy a vyzve jej k předložení dokladů uvedených v odst. 7 tohoto článku. V případě nesouhlasu bude osloven další náhradník dle pořadníku. V případě, že náhradník přijme dotaci, jejíž výše nedosáhne částky jím původně požadované, musí dodržet plánovaný záměr projektu dle předložené žádosti. Předpokládaná výše uznatelných nákladů projektu se sníží. Nákladový rozpočet projektu bude v součinnosti s žadatelem přepracován.
VIII. Uznatelné náklady projektu
- Uznatelným nákladem projektu je náklad, který splňuje všechny níže uvedené podmínky:
- je neinvestičního charakteru,
- vyhovuje zásadám účelnosti, efektivnosti a hospodárnosti podle zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě a o změně některých zákonů (zákon o finanční kontrole), ve znění pozdějších předpisů,
- byl vynaložen v souladu s účelovým určením projektu, podmínkami smlouvy a podmínkami vyhlášeného dotačního programu,
- vznikl a byl příjemcem uhrazen v období realizace projektu,
- je uveden v nákladovém rozpočtu projektu.
- Uznatelnými náklady dle odst. 1 tohoto článku jsou dle jednotlivých titulů:
Dotační titul 1: Podpora pravidelné celoroční činnosti s dětmi a mládeží ve volném čase- náklady na spotřební materiál,
- náklady na drobný dlouhodobý hmotný majetek k vybavení materiálně technické základny pro celoroční činnost za podmínky, že tento pořízený majetek je v období realizace projektu prokazatelně uveden do užívání (Doba použitelnosti je delší než jeden rok a ocenění je v souladu s právními předpisy a vnitřními předpisy příjemce upravujícími účetnictví. Pro náklady na drobný dlouhodobý hmotný majetek platí, že hranice pro ocenění majetku, která je upravena ve vnitřním účetním předpisu žadatele, je součástí žádosti o poskytnutí dotace a na její změny od doby podání žádosti do ukončení realizace projektu nebude brán zřetel.),
- náklady na spotřebu energie (el. energie, vodné, stočné, plyn) vč. úhrad, které budou hrazeny nejpozději do posledního dne měsíce následujícího po ukončení realizace projektu, nejpozději však do 20. 1. 2026, jde-li o úhrady za období, které spadá do období realizace projektu (ustanovení odst. 1 písm. d. tohoto článku je z hlediska období úhrady tímto modifikováno). Zálohová faktura není daňovým dokladem, při závěrečném vyúčtování dotace je nutno doložit konečnou fakturu za vyúčtování energie,
- neinvestiční náklady na drobné opravy a udržování majetku, který je ve vlastnictví příjemce dotace (nesmí se jednat o technické zhodnocení),
- náklady na dopravu (hrazeno pouze na základě faktury) a jízdné hromadnou dopravou, obojí prokazatelně spojené s realizací projektu,
- náklady na služby.
Výše uznatelných nákladů činí max. 80 Kč na dítě (od 6 do 18 let) a den. Stejný limit platí pro mládež do 26 let, pro kterou je rozhodným dnem pro posuzování jejich věku den zahájení tábora.
Uznatelnými náklady jsou:- náklady na spotřební materiál,
- náklady na drobný dlouhodobý hmotný majetek k vybavení tábora za podmínky, že tento pořízený majetek je v období realizace tábora prokazatelně uveden do užívání (Doba použitelnosti je delší než jeden rok a ocenění je v souladu s právními předpisy a vnitřními předpisy příjemce upravujícími účetnictví. Pro náklady na drobný dlouhodobý hmotný majetek platí, že hranice pro ocenění majetku, která je upravena ve vnitřním účetním předpisu žadatele, je součástí žádosti o poskytnutí dotace a na její změny od doby podání žádosti do ukončení realizace projektu nebude brán zřetel.),
- náklady na spotřebu energie (el. energie, vodné, stočné, plyn) vč. úhrad, které budou hrazeny nejpozději do posledního dne měsíce následujícího po ukončení realizace projektu, nejpozději však do 20. 1. 2026, jde-li o úhrady za období, které spadá do období realizace projektu (ustanovení odst. 1 písm. d. tohoto článku je z hlediska období úhrady tímto modifikováno). Zálohová faktura není daňovým dokladem, při závěrečném vyúčtování dotace je nutno doložit konečnou fakturu za vyúčtování energie,
- náklady na dopravu (hrazeno pouze na základě faktury) a jízdné hromadnou dopravou, obojí prokazatelně spojené s realizací projektu,
- náklady na služby – vstupné, ubytování, pronájmy prostor, provozní náklady spojené s místem konání tábora, přeprava materiálu, potisk triček.
- Náklady, které nesplňují podmínky uvedené v odst. 1 a které nejsou uvedeny v odst. 2, jsou považovány za náklady neuznatelné. Neuznatelnými náklady jsou rovněž:
- náklady na potraviny (včetně drobných odměn), občerstvení, stravování,
- náklady na dary a ceny,
- náklady na nákup předplatných jízdenek městské hromadné dopravy,
- náklady na předplatné,
- náklady na úhradu členských příspěvků zastřešujícím organizacím působícím v ČR,
- náklady na vzdělávání, které nesouvisí s činností organizace v oblasti práce s dětmi a mládeží a jejím organizačním zajištěním,
- náklady na splátky úvěrů vč. úroků; celní, správní, soudní a bankovní poplatky,
- náklady na poplatky za telefonní hovory a paušální poplatky za internet vč. zavedení přípojky; webhosting,
- daně a dotace (výjimkou je daň z přidané hodnoty v případě, že příjemce dotace je neplátce této daně nebo mu nevzniká nárok na odpočet této daně),
- náklady na reklamu a publicitu (bannery, plakáty, letáky apod.),
- náklady na pojištění majetku,
- náklady na mobilní telefony, výpočetní a záznamovou techniku (fotoaparáty, dataprojektory, tiskárny, GPS přístroje apod.),
- náklady na zvířata.
IX. Podmínky použití dotace
- Dotaci lze použít pouze na úhradu účelově určených uznatelných nákladů v souladu s obsahem projektu, smlouvou, podmínkami tohoto dotačního programu a strukturou nákladového rozpočtu, který tvoří přílohu smlouvy.
- Realizace projektu ani dotace není převoditelná na jiný právní subjekt. Příjemce je povinen projekt realizovat vlastním jménem, na vlastní účet a na vlastní odpovědnost.
X. Podmínky předkládání žádostí o dotace
- Lhůta pro podávání žádostí je od 28. 3. 2025 10:00 h. do 4. 4. 2025 17.00 h.
- Žádost je možné předložit pouze elektronicky. Žadatel se přihlásí do elektronického systému ePodatelna a v tomto systému vyplní žádost o poskytnutí dotace na projekt, přičemž součástí žádosti je obecná část, projektová část a čestné prohlášení.
- Následně vloží do systému povinné přílohy:
- rozpočet projektu,
- doklady o názvu, právní formě, sídle a IČO (společenskou smlouvu, stanovy, statut, zřizovací listinu apod.), pokud tyto údaje nevyplývají z veřejných rejstříků,
- doklad o volbě nebo jmenování člena statutárního orgánu a o tom, zda je oprávněn zastupovat žadatele samostatně, nebo společně s jiným členem statutárního orgánu (jen v případě, že tento údaj nevyplývá z veřejného rejstříku nebo žadatelem předložených výše uvedených dokladů),
- stanovy, ve kterých je uvedena skutečnost, že předmětem činnosti žadatele je oblast volného času dětí a mládeže, nejsou-li uveřejněny rejstříkovým soudem ve sbírce listin,
- kopii smlouvy o založení účtu žadatele u peněžního ústavu nebo písemné potvrzení peněžního ústavu o vedení běžného účtu žadatele,
- údaje o skutečném majiteli žadatele ve formě úplného výpisu platných údajů a údajů, které byly vymazány bez náhrady nebo s nahrazením novými údaji, z evidence skutečných majitelů vedené podle § 16 zákona č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných majitelů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon č. 37/2021 Sb."), přičemž toto se netýká právnických osob uvedených v § 7 tohoto zákona. Právnické osoby v právní formě spolku, pobočného spolku, ústavu a obecně prospěšné společnosti neuvedené v § 7 zákona č. 37/2021 Sb. mohou nahradit úplný výpis částečným výpisem podle § 14 zákona č. 37/2021 Sb.
- Po vyplnění celé žádosti v elektronickém systému a vložení příloh žadatel svou žádost odešle způsobem uvedeným ve formuláři žádosti.
- V případě prokazatelné nefunkčnosti elektronického systému pro podávání žádostí na straně poskytovatele může administrátor programu prodloužit lhůtu pro podávání žádostí o dobu přiměřenou době nefunkčnosti elektronického systému. Informace o prodloužení lhůty pro podávání žádostí bude zveřejněna stejným způsobem jako podmínky tohoto dotačního programu.
- Administrátorem tohoto dotačního programu je Odbor regionálního rozvoje a cestovního ruchu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, 28. října 2771/117, 702 00 Ostrava.
Kontaktní osoby:- Ing. Ivona Crháková, tel. 595 622 403, e‑mail ivona.crhakova@msk.cz
- Ing. Alexandra Voral Tomášová, tel. 595 622 365, e‑mail alexandra.tomasova@msk.cz
XI. Posuzování a výběr žádostí
- Z dalšího posuzování budou vyřazeny žádosti předložené vyhlašovateli, pokud:
- žádost nebyla podána způsobem uvedeným ve formuláři žádosti,
- jsou doručeny do jiné datové schránky,
- jsou v rozporu s tímto programem,
- jsou podány mimo lhůtu pro předkládání žádostí,
- by poskytnutím dotace v požadované výši byla překročena hranice podpory de minimis,
- nebude dodržena minimální a maximální výše dotace,
- žadatel bude mít k termínu podání žádosti vůči poskytovateli neuhrazené finanční závazky po lhůtě splatnosti.
- Pokud bude žádost vykazovat jiné nedostatky než nedostatky uvedené v odst. 1 tohoto článku, vyzve poskytovatel žadatele k odstranění těchto nedostatků v náhradním termínu. Pokud tak žadatel neučiní, bude jeho žádost z hodnocení vyloučena.
- Žádosti o dotaci budou po kontrole věcné a formální správnosti zpracování posuzovány po obsahové stránce monitorovací pracovní skupinou, jmenovanou Výborem pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost, a to bodovým hodnocením dle uvedených kritérií:
Hodnoticí kritéria Max. počet bodů potřebnost projektu, přispění k naplnění účelu programu, odůvodnění žádosti 20 historie činnosti organizace ve vztahu k práci s dětmi a mládeží činnost organizace navazuje na soustavnou činnost delší než 5 let 3 úroveň zpracování projektu z žádosti vyplývá účel projektu, projekt je přehledný a pochopitelný jako celek 10 adekvátnost rozpočtu projektu rozpočet je podrobně zpracovaný, položky jsou odůvodněné a účelné 10 požadavek na výši dotace je adekvátní vzhledem k cíli a velikosti cílové skupiny 10 cílová skupina – její velikost, složení, počet účastníků táborové činnosti 7 Celkové maximální bodové hodnocení u dotačního titulu: 60 - Monitorovací pracovní skupina může neuznat požadované náklady uvedené v nákladovém rozpočtu a navrhnout snížení výše dotace požadované žadatelem, a to z důvodu nenaplnění zásady účelnosti, efektivnosti a hospodárnosti při nakládání s veřejnými finančními prostředky; v tomto případě bude nákladový rozpočet projektu v součinnosti s žadatelem přepracován.
- Pokud žádost nezíská při hodnocení monitorovací pracovní skupinou minimálně 33 bodů, nebude na jejím základě žadateli poskytnuta dotace.
- Pořadí žádostí bude stanoveno podle toho, která z nich získá při hodnocení více bodů. Pokud bude mít více žádostí stejný počet bodů, bude jejich pořadí stanoveno podle toho, která z nich byla podána v elektronickém systému ePodatelna dříve.
- Zastupitelstvo kraje rozhodne o poskytnutí dotace na předložené projekty, o poskytnutí dotace náhradním příjemcům za stanovených podmínek a o neposkytnutí dotace neúspěšným žadatelům nejpozději do 30. 9. 2025.
- Výsledky rozhodnutí zastupitelstva kraje budou uveřejněny na úřední desce krajského úřadu do 10 kalendářních dnů od rozhodnutí zastupitelstva kraje. S žadateli, jimž budou dotační prostředky zastupitelstvem kraje schváleny, uzavře kraj smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu kraje v souladu s platnými obecně závaznými právními předpisy (příloha č. 1 programu).
XII. Závěrečné vyúčtování
- Po ukončení realizace projektu je příjemce povinen zpracovat a předložit poskytovateli závěrečné vyúčtování celého realizovaného projektu ve lhůtě uvedené ve smlouvě (do posledního dne měsíce následujícího po měsíci, v němž byla ukončena realizace projektu; do 20. 1. následujícího kalendářního roku, byl-li projekt ukončen v prosinci; připadl-li by konec lhůty na sobotu, neděli nebo svátek, je posledním dnem lhůty nejbližší následující pracovní den).
- Příjemce podává závěrečné vyúčtování v elektronickém systému ePodatelna, ve kterém vyplní formulář závěrečného vyúčtování, připojí k němu požadované přílohy a odešle jej způsobem uvedeným v tomto formuláři.
- Závěrečné vyúčtování musí být zpracováno na formulářích předepsaných pro tento dotační program, musí být úplné (musí obsahovat všechny náležitosti vyžadované předepsanými formuláři včetně příloh, pokud se vztahují k danému příjemci a projektu) a bezchybné. Doklady doložené v závěrečném vyúčtování musí být v českém nebo slovenském jazyce, případně přeložené do českého jazyka.
- V případě hotovostní platby v cizí měně budou náklady přepočítány na Kč kurzem ČNB platným ke dni úhrady. V případě bezhotovostní platby respektujeme kurz daný příslušnou bankou ke dni platby.
XIII. Kontrola použití dotace
- Ověřování správnosti použití poskytnuté dotace, zejména zda byla hospodárně a účelně využita, podléhá kontrole poskytovatele podle zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě a o změně některých zákonů (zákon o finanční kontrole), ve znění pozdějších předpisů. Po obdržení závěrečného vyúčtování bude provedena kontrola:
- formální správnosti,
- dodržení účelu poskytnutí dotace,
- dodržení podmínek,
- celkové evidence projektu,
- uznatelnosti nákladů v rámci realizace projektu.
- Neoprávněné použití dotace nebo zadržení dotace bude klasifikováno jako porušení rozpočtové kázně podle § 22 zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů.
XIV. Výše rozpočtových prostředků
V rozpočtu poskytovatele jsou na poskytování dotací v rámci tohoto dotačního programu vyčleněny peněžní prostředky ve výši 3.000.000 Kč.
Na dotační titul 1 budou vyčleněny prostředky ve výši 2.000.000 Kč, na dotační titul 2 ve výši 1.000.000 Kč. V případě, že prostředky vyčleněné na některý z dotačních titulů nebudou vyčerpány na základě žádostí, které získaly alespoň minimální počet bodů dle čl. XI odst. 5 podmínek, mohou být tyto prostředky přesunuty do druhého dotačního titulu rozhodnutím Rady Moravskoslezského kraje.
XV. Závěrečná ustanovení
- Moravskoslezský kraj si vyhrazuje právo vyhlášený dotační program bez udání důvodu zrušit.
- Na poskytnutí dotace není právní nárok.
XVI. Seznam příloh dotačního programu
- Příloha č. 1 – Návrh smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje
- Příloha č. 2 – Vzor formuláře elektronického podání žádosti
- Příloha č. 3 – Vzor formuláře elektronického podání závěrečného vyúčtování dotace
XVII. Účinnost
Tento dotační program byl schválen usnesením Rady Moravskoslezského kraje č. 12/663 ze dne 24. 2. 2025 a nabývá účinnosti dne 25. 2. 2025.
Úřední hodiny pro veřejnost:
Po, St: 8:00‑17:00 hod.
Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.
Pá: 8:00‑13:00 hod.